NOWOŚCI   Z   CECHU:Gorąco zapraszamy na:
*       *       *Serdecznie zapraszamy na:


*       *       *


Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą pełne radości i skłaniają Państwa do refleksji i zadumy nad planami na Nowy Rok. Życzymy wszystkim zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych decyzji.
*       *       *


Podajemy Kalendarium na 2019r. Mszy Św., które odbędą się w intencji rzemiosła w katedrze Wrocławskiej p.w.św. Jana Chrzciciela  >>>Kalendarium 2019.doc


*       *       *

DCO organizuje dla swoich Członkow wyjazd do polskiego oddziału producenta soczewek HOYA w Piasecznie. W programie jest przewidziane zwiedzanie fabryki oraz zapoznawanie z technologiami wytwarzania szkieł okularowych. Całkowity koszt (transport, nocleg, wyżywienie, dodatkowe atrakcje) jest sponsorowany przez firmę HOYA, za co jej serdecznie dziękujemy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z DCO.


*       *       *

W dniach 18-23.09.2017 odbył się kolejny Kurs Refrakcji I-ego stopnia. Tym razem dla uczestników Politechnika Wr. przygotowała nowe pomieszczenie do szkolenia się w badaniu ostrości wzroku. Wszyscy kursańci otrzymali od uczelni Akademickie Zaświadczenie o pomyślnie zaliczonej nauce. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w przyszłe letnie wakacje.

*       *       *Zapraszamy na:
Prosimy już teraz rezerwować miejsca.


*       *       *


Dnia 20.05.2017r. odbyło się Walne Zgromadzenie DCO. Omówiono działalność Cechu w 2016 roku oraz planowano działania na kolejny rok.


*       *       *


Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych radością i miłością niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia swoim Członkom życzy Zarząd Dolnośląskiego Cechu Optyków.


*       *       *


Dnia 26.10.2016r. odbył się w Sali Kolumnowej Parlamentu II Zjazd Cechów Rzemiosła Polskiego. Spotkanie rozpoczęło się mszą św. w kościele Trzech Krzyży w Warszawie. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Marek Kuchciński oraz Rada Dialogu Społecznego. Poruszano sprawy roli rzemiosła w Polsce, degradacji ich znaczenia. Postulowano również wprowadzenie powszechnego samorządu gospodarczego.*       *       *

Dnia 08.10.2016r. była szansa na ponowne spotkanie na Barce Tumskiej z koleżankami i kolegami po fachu. Mimo nie dużej liczby osób spotkanie miało charakter bardzo merytoryczny. Było bardzo dużo ciekawej dyskusji, która trwała do późnego wieczora.

Niestety nie możliwe było podjęcie wiążących decyzji ze względu na niską frekfencję. Można zatem odnieść wrażenie o małym zainteresowaniu Członków Cechu sprawami naszej Organizacji. Przy takiej postawie trudno jest cokolwiek ustalić. Mamy nadzieję, że podczas kolejnego spotkania zobaczymy się w szerszym gronie.


*       *       *


Zarząd Dolnośląskiego Cechu Optyków zaprasza swoich Członków na WALNE  ZGROMADZENIE, które odbędzie się dnia 16 kwietnia 2016r. w Hotelu Tumskim - na Barce Tumskiej we Wrocławiu, przy Wyspa Słodowa 10 o godz. 9:30. Drugi termin 10:00. Podczas spotkania będzie można zapoznać się z dokumentami. Wierzymy spotkać się ze wszystkimi optykami zrzeszonymi w Cechu, by omówić sprawy naszego Stowarzyszenia.*       *       *

W dniu 14.11.2015 odbyło się kolejne spotkanie Członków Cechu.
*       *       *

W dniu 13.4.2016 Dolnośląski Cech Optyków wraz z firmą HOYA zorganizował Szkolenie z zakresu Techniki Sprzedaży w dziedzinie optyki. Było ono prowadzone przez wybitnego znawcę tematu Szymona Grygierczyka. W bardzo ciekawy i zajmujący sposób można było poznać proces sprzedaży od ”kuchni’. Pomimo, że wielu uczestników czuło się wprawnymi sprzedawcami uznali, że zaprezentowane techniki z pewnoscią pozwolą im podnieść efektywność sprzedaży.

Szkolenie było bezpłatne. Zainteresowani optycy mogli wziąść udział po uprzednim wyrażeniu chęci.
*       *       *


Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, radosnego nastroju, serdecznych spotkań z najbliższymi oraz Wesołego Alleluja życzy Zarząd DCO

*       *       *


Wpis z dnia 08.03.2016r

Dolnośląski Cech Optyków we Wrocławiu wraz z firmą HOYA zamierza zorganizować BEZPŁATNE Szkolenie z zakresu Techniki Sprzedaży w dziedzinie optyki. Będzie ono prowadzone przez Szymona Grygierczyka.


Planowany termin kursu został ustalony na 13 kwietnia 2016r. na godz. 18:30 w Centrum Konferencyjnym WPP przy ul. Fabrycznej 10 we Wrocławiu.

Zapraszamy chętnych do zadeklarowania uczestnictwa pod nr tel.: 71-321-29-55, gdyż ilość miejsc jest ograniczona.

*       *       *


Wpis z dnia 20.12.2015r

Pełnych ciepła Świąt Bożego Narodzenia, spełnienia marzeń oraz powodzenia w Nowym Roku życzy Zarząd Dolnośląskiego Cechu Optyków

*       *       *


W dniu 14.11.2015 odbyło się integracyjne spotkanie Członków Cechu. Klimat Barki Tumskiej bardzo przypadł nam do gustu. Poruszaliśmy na nim bieżące tematy zawodowe, dyskutowaliśmy nad sprawami cechowymi, a także umacnialiśmy wzajemne stosunki koleżeńskie. Nieobecnych mamy nadzieję spotkać przy okazji następnego spotkanie.

*       *       *


Dnia 23.10.2015r. odbyły się pochody 70 lecia Izby Rzemieślniczej.

*       *       *


Wpis z dnia 09.09.2015r

Po raz kolejny Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej przy współpracy z Dolnośląskim Cechem Optyków zorganizował w sierpniu tego roku kurs podstaw refrakcji dla osób pracujących w branży okularowej. Kurs Refrakcji I Stopnia, trwający tydzień, obejmował takie zagadnienia teoretyczne jak m.in. budowa oka i układu wzrokowego, jakość widzenia i jego miary, zasady i procedury pomiaru refrakcji i korekcji okularowej. Część praktyczna polegała na ćwiczeniach pomiaru składowej sferycznej i cylindrycznej refrakcji oraz balansu binokularowego przy foropterach. Kurs  zakończył się egzaminem teoretycznym i testem praktycznym. Uczestnicy kursu wykazali się wielkim zaangażowaniem i determinacją w zdobywaniu wiedzy co poskutkowało bardzo dobrymi wynikami. Prowadzący kurs pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Podstawowych Problemów Techniki mają świadomość tego, że ilość przekazanej wiedzy w ciągu tak krótkiego kursu nie wystarcza by prawidłowo dobierać korekcję okularową dlatego planują wraz z DCO poszerzyć w przyszłości ofertę szkoleń.

Na zdjęciu uczestnicy Kursu.*       *       *

Wpis z dnia 01.07.2015r

Informujemy, że ze względów oszczędnościowych nastąpiła zmiana banku obsługującego naszą organizację na RaiffeisenPolbank. W związku z tym uległ zmianie numer konta DCO. Wszelkie wpłaty prosimy kierować teraz na nasz nowy numer 22175000120000000028410425. Poprzednie konto zostało już zamknięte.

*       *       *


Wpis z dnia 15.05.2015r

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 13.05.2015r. odszedł od nas WŁODZIMIERZ DEKA. Miał 77 lat. Od 1962r. pracował w Fotooptyce, a sześć lat później prowadził już własną dzialalność. Był rzeczoznawcą w dziedzinie optyki. Będzie nam go brakować. Niech spoczywa w pokoju.

*       *       *

Wpis z dnia 15.05.2015r

Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rzemiosla Polskiego na Jasną Górę, która odbędzie się 28 czerwca 2015.

Program:

9:00 - Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

10:30 - Wprowadzenie Starszyzny Cechowej i pocztów sztandartowych

11:00 - Uhonorowanie Mistrzów rzemiosla oraz uczniów (na Szczycie Jasnogórskim)

11:30 - Msza św. koncelebrowana przez ks. bpa dra Ryszarda Kasynę - Biskupa Pelplińskiego

13:30 - Przejście ze sztandarami przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej

Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

*       *       *


Wpis z dnia 01.04.2015r

Radosnych świątecznych dni spędzonych w rodzinnym gronie, optymizmu i siły płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego Członkom Dolnośląskiego Cechu Optyków życzy Zarząd DCO.

*       *       *

Wpis z dnia 14.03.2015r

Zarząd Dolnośląskiego Cechu Optyków zaprasza swoich Członków na WALNE  ZGROMADZENIE, które odbędzie się dnia 28 marca 2015r. w Hotelu Tumskim - na Barce Tumskiej we Wrocławiu, przy Wyspa Słodowa 10 o godz. 10:00. Liczymy, że spotkamy się ze wszystkimi optykami zrzeszonymi w Cechu, by omówić sprawy naszego Stowarzyszenia.


*       *       *

Wpis z dnia 08.03.2015r

Dla naszych Członkow istnieje możliwość uczestnicywa w bezpłatnym szkoleniu na temat bieżących zmian w przepisach prawa pracy, procedurach powypadkowych oraz działań promocyjno-prewencyjnych. Szkolenie będzie przeprowadzane przez uprawnione osoby z Okręgowego Inspektoratu Pracy PIP. Zapewnione będą bezpłatne materialy informacyjne i broszury. Podczas szkolenia będzie mozliwość zadawania pytań i wyjaśniania bieżących nurtujących problemów z dziedziny prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy.

Zainteresowanych pracodawców prosimy o kontakt z Cechem najpóźniej do 20.03.2015r.

*       *       *

Wpis z dnia 17.06.2014r

Zaproszenie na pielgrzymkę rzemiosła pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego” odbędzie się 29 czerwca b.r. XXXIII Ogólnopolska  Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę. Organizatorem pielgrzymki jest Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Rzemieślnikom towarzyszyć będzie, na Jasnej Górze , Rzemieślniczy Chór Męski „Pochodnia” oraz Jasnogórska Orkiestra Dęta.

W Arsenale Jasnogórskim czynna jest wystawa pt.: „Rzemiosło w hołdzie
Papieżowi św. Janowi Pawłowi II”.
          
Zarząd Częstochowskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości zaprasza rzemieślników, pracowników zakładów rzemieślniczych oraz uczniów do licznego udziału w uroczystości. Po program pielgrzymki patrz na http://www.cirzem.pl


*       *       *

Wpis z dnia 27.04.2014r

Dolnośląski Cech Optyków  we współpracy z  Politechniką Wrocławską organizuje w 2014 roku KURSU REFRAKCJI  pierwszego i drugiego stopnia! Po więcej informacji zapraszamy do zakładki „Szkolnictwo”.


*       *       *

Wpis z dnia 14.04.2014r

Informujemy, że DCO wspólnie z firmą Hoya organizuje konferencję poświęconą omówieniu wpływu indywidualnych parametrów użytkownika okularów na widzenie w soczewkach progresywnych. Zaprezentowana zostanie również nowa generacja soczewek progresywnych oraz inne produkty firmy Hoya. Spotkanie odbędzie się 25.04.2014r. w Hotelu Mercure, przy pl. Dominikańskim 1 we Wrocławiu o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy!

*       *       *

Wpis z dnia 05.03.2014r

Zarząd Dolnośląskiego Cechu Optyków zaprasza swoich Członków na WALNE  ZGROMADZENIE, które odbędzie się dnia 22 marca 2014r. w Hotelu Tumskim - na Barce Tumskiej we Wrocławiu, przy Wyspa Słodowa 10 o godz. 10:00. Liczymy, że spotkamy się ze wszystkimi optykami zrzeszonymi w Cechu, by omówić sprawy naszego Stowarzyszenia.


*       *       *

Wpis z dnia 28.02.2014r

W dniu 17.02.2014r. odbyło się we Wrocławiu w Hotelu Tumskim - na Barce Tumskiej, w mesie kapitańskiej spotkanie Członków Cechu. Miało ono charakter zapoznawczy, integracyjny i szkoleniowy. Uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami zawodowymi. Dyskutowano nad strategią zakupów zbiorowych od dostawców soczewek okularowych oraz opraw. Nie pominięto też różnych kwestii związanych z funkcjonowaniem naszego Cechu. Liczna obecność naszych Członków sprawiła, że było sympatycznie i wesoło. Humory dopisywały. Na zakończenie wszyscy wyrazili chęć ponownego spotkania.


*       *       *

Wpis z dnia 5.09.2013r

W roku 2013 udało się przeprowadzić zajęcia z refrakcji I-ego stopnia. Zainteresowanie było ogromne. Lekcje odbyły się na  Politechnice Wrocławskiej i były prowadzone przez wykładowców tej uczelni.

Szkolenie obejmowało 45 godzin i zakończyło się egzaminem i otrzymaniem świadectwa.

Nauka trwała przez 6 dni po 9 godz. dziennie w terminie 19.08 - 24.08.2013r.

Poniżej absolwenci w/w kursu.

*       *       *

Wpis z dnia 04.06.2013r

CZY NASTĄPI ZMIANA STAWKI PODATKU VAT NA WYROBY MEDYCZNE? 

czytaj więcej >>>


*       *       *

Wpis z dnia 04.06.2013r

Nowe ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW W SPRAWIE KAS FISKALNYCH

czytaj więcej >>>>

*       *       *


Wpis z dnia 28.05.2013r

Zapraszamy serdecznie na:


Po więcej informacji kliknij na powyższy obrazek.


*       *       *

Wpis z dnia 03.05.2013r

Dolnośląski Cech Optyków  we  współpracy z  Politechniką Wrocławską  organizuje  KURS REFRAKCJI.


Szkolenie obejmuje 45 godzin i kończy się egzaminem i otrzymaniem świadectwa.

Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie szkoły średniej i min. dwuletnia praktyka w zawodzie (poparta zaświadczeniem od pracodawcy).


Nauka będzie trwać przez 6 dni po 9 godz. dziennie w terminie 19.08 - 24.08.2013r.

Zajęcia będą prowadzone na Politechnice Wrocławskiej przez wykładowców z Politechniki Wr.

Koszt kursu wynosi 960zł.


Więcej informacji w zakładce Szkolnictwo oraz pod nr tel. 71-321-29-55

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia zatem prosimy o szybkie wyrażenie chęci uczestnictwa.

Zapraszamy!


*       *       *

Wpis z dnia 28.03.2013r

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłośći. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy Zarząd Dolnośląskiego Cechu Optyków


*       *       *


Wpis z dnia 11.03.2013r

Zarząd Dolnośląskiego Cechu Optyków informuje, że dnia 23 marca 2013r. (sobota) o godz. 10:00 w siedzibie Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej przy pl. Solnym 13 we Wrocławiu odbędzie się Walne Zgromadzenie Dolnośląskiego Cechu Optyków.

Liczymy na zebranie się w licznym gronie, gdyż jest to jedyna okazja w ciągu roku, żeby spotkać się kolegami i koleżankami z branży optycznej i podzielić się swoimi sukcesami i kłopotami.

Do dyskusji nad naszymi optycznymi problemami zaprasza Prezes Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej – p. Jan Witkowski, który zadeklarował swoje przybycie.

*       *       *

Wpis z dnia 20.10.2012r

przypominam, że w dniach 9 –10 listopada w Poznaniu odbędą się Targi Optyczne OPTYKA 2012. Towarzyszyć im będzie Konferencja naukowa, w tym również uroczysty bankiet, który odbędzie się w piątek 09 listopada, w godzinach wieczornych.

Każdy optyk – członek Cechu, deklarujący uczestnictwo w Targach,

otrzyma od KRIO bezpłatne dwuosobowe zaproszenie na bankiet.

W związku z powyższym wszyscy chętni członkowie Cechu proszeni są o zgłaszanie chęci uczestnictwa w bankiecie bezpośrednio do biura KRIO.


*       *       *Wpis z dnia 30.05.2012r

Zapraszamy na XXXI Ogólnopolską Pielgrzymkę Rzemiosła na Jasną Górę, która odbędzie się 24.06.2012r. W Częstochowie. Organizatorem jest Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Po więcej informacji kliknij tu >>>  i tu >>>

*       *       *


Wpis z dnia 29.05.2012r

Z żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas nasz kolega Andrzej Deka, który wywodził się z rodziny optyków, a prowadził swój Zakład Optyczny w Ząbkowicach Śląskich. Pogrzeb odbył się w dniu 29.05.2012r. w Dzierżoniowie. Rodzinie przesyłamy najgłębsze wyrazy współczucia i żalu.

*       *       *


Wpis z dnia 15.05.2012r

III MISTRZOSTWA POLSKI BRANŻY OPTYCZNEJ W KOLARSTWIE GÓRSKIM  KLUSZKOWCE 26 MAJA.

Zgłoszenia należy wysyłać do organizatora bikemaratonu i na adres zawody.optykow@interia.pl , Tel.: 501 315 515.  Dystans mini, mega (ewent. giga jak będą chętni)                           
*       *       *Wpis z dnia 11.04.2012r

W dniu 03.04.2012r. nastąpiło ukonstytuowanie się nowego Zarządu. Podstarszym Cechu został Wiesław Wojtkowiak, Sekretarzem Iwona Sochacka, członkami: Andrzej Prokopowicz i Jerzy Wysocki


*       *       *Wpis z dnia 11.04.2012r

W dniu 24.03.2012 podczas Walnego Zgromadzenia został wybrany nowy Zarząd wskutek złożenia w dniu 14.07.2011r. przez Marka Kołodzieja rezygnacji z sprawowanej funkcji, tj. Starszego Cechu.

Starszym Cechu został wybrany Józef Wróblewski (dotychczasowy Podstarszy Cechu). Do Zarządu weszli: Wiesław Wojtkowiak, Andrzej Prokopowicz, Iwona Sochacka, Jerzy Wysocki.


*       *       *Wpis z dnia 12.03.2012r

Dolnośląski Cech Optyków informuje swoich Członków, że w dniu 24.03.2012r. (sobota) o godz. 9:00 w Restauracji Teatru Lalek (budynek Teatru Lalek, wejście od ulicy) odbędzie się Walne Zgromadzenie wszystkich optyków zrzeszonych w Cechu.


Jest to jedyne takie zebranie w ciągu roku, dlatego wymaga się od Członków o uczestnictwo w zebraniu i rozprawę nad naszymi optycznymi problemami.

Jest to też  dobra okazja, żeby się wspólnie spotkać.


Liczymy, że wszyscy członkowie przybędą na spotkanie.

Prosimy o telefoniczne potwierdzenie swojej obecności u Podstarszego Cechu - Józefa Wróblewskiego pod nr tel. 71-321-29-55.


*       *       *
Wpis z dnia 15.07.2011r

Informujemy, że w dniu 14.07.2011r. podczas zebrania Zarządu Starszy Cechu Marek Kołodziej złożył ustną rezygnację z zajmowanego stanowiska. Wszelkie jego obowiązki do czasu wyboru nowego Starszego Cechu podczas Walnego Zgromadzenia  przejmuje Podstarszy Cechu, tj. Józef Wróblewski.


*       *       *
Wpis z dnia 19.03.2011r

Zarząd Dolnośląskiego Cechu Optyków informuje swoich Członków, że dnia 26 marca 2011r. w Klubie Lekarza we Wrocławiu, przy ul. Kazimierza Wielkiego 45 o godz. 9:00 odbędzie się WALNE  ZGROMADZENIE . Zapraszamy serdecznie wszystkich optyków zrzeszonych w Cechu.*       *       *Wpis z dnia 20.01.2011r

Z przykrością zawiadamiamy, że 14 stycznia odszedł od nas Staszek Rynkiewicz - Mistrz Optyk, jeden z lepszych fachowców we Wrocławiu. Zaczynał jeszcze w "Fotooptyce" pracując na szlifierce ceramicznej i kleszczami obłamując szkła.

Msza Święta i pogrzeb odbędzie się w kaplicy na cmentarzu Św. Wawrzyńca przy ulicy Bujwida we Wrocławiu 22 stycznia o godzinie 11.oo.

Cześć Jego Pamięci


*       *       *Wpis z dnia 01.11.2010r

Zawiadamiamy o Targach i Konferencji OPTYKA 2010, które odbędą się 26-27.11.2010r. w Poznaniu. Każdy optyk - członek Cechu, deklarujący uczestnictwo w Targach otrzyma od KRIO bezpłatne zaproszenie na uroczysty Bankiet, który odbędzie się w piątek 26.11. Zamówienie na zaproszenie proszę składać w Cechu nie poźniej niż do 15.11.2010r.


*       *       *
Wpis z dnia 6.09.2010r

Zaproszenie ZUS na bezpłatne szkolenia z zakresu BHP dla pracodawców. Więcej czytaj tu >>>

Formularz zgłoszenia >>>


  *       *       *


Wpis z dnia 20.08.2010r

Zapraszamy na obchody Święta Patrona Optyków Polskich - Św. Hieronima w dniach 17-19.09.2010r.

Więcej czytaj tu >>>.

Poznaj plan obchodów >>>


*       *       *


Wpis z dnia 20.08.2010r

Dla zainteresowanych podajemy materiały dotyczące konkursu "Lider Przedsiębiorczości"

(Informacja o konkursie, Regulamin, Ankieta, Rekomendacja)


*       *       *


Wpis z dnia 12.04.2010r

08.04.2010r. odbyło się zebranie Zarządu DCO. Tematem spotkania było:

1) DCO planuje zorganizowanie kursu BHP - posimy o zgłaszanie chętnych

2) Omawianie spraw finansowych DCO


*       *       *


Wpis z dnia 12.04.2010r

30.03.2010r. odbyło się zebranie Zarządu KRIO. Protokół z posiedzenia Walnego Zgromadzenia został rozesłany pocztą mailową.


*       *       *

Wpis z dnia 12.04.2010r

12.03.2010r. KRIO została wyróżniona medalem Witela. Zobacz dowód.


*       *       *


Wpis z dnia 24.03.2010r

Serdecznie zapraszamy na Krakowskie Targi Optyczne, które odbedą się 24.04.2010r.


Jednocześnie informujemy, iż Małopolski Cech Optyków wraz z Małopolską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości organizują następną wycieczkę integracyjną do Skandynawii, tj. NORWEGIA - SZWECJA - DANIA w terminie 28.04.2010 - 06.05.2010

Chętnych zapraszamy o kontakt z Małopolskim Cechem Optyków. Po plan wycieczki kliknij tu.


*       *       *


Wpis z dnia 24.03.2010r

Dnia 18.03.2010r. odbyło się spotkanie Zarządu, na którym omówiono następujące tematy:

1) Przygotowanie do Walnego Zgromadzenia

2) Przyszłość zawodu Optyka i Optometrysty

3) Sprawozdanie z przebiegu konferencji na temat " Rozwoju Optometrii w Polsce"

4) Sprawy bieżące i organizacyjne


*       *       *


Wpis z dnia 03.03.2010r

Dolnośląski Cech Optyków informuje swoich Członków, że jak co roku odbędzie się Walne Zgromadzenie wszystkich optyków zrzeszonych w Cechu.

Jest to jedyne takie zebranie w ciągu roku, dlatego oczekujemy od członków o aktywne uczestnictwo w zebraniu i rozprawę nad naszymi optycznymi problemami.

Jest to też dobra okazja, żeby się wspólnie spotkać.


Nasze spotkanie odbędzie się 27.03.2010r. (sobota) w hotelu Tumskim przy ul. Wyspa Słodowa 1 (między mostami , wjazd od strony Hali Targowej przy pl. Nowy Targ, po mapkę kliknij tu ) w sali kominkowej o godz. 10:00.

Liczymy, że wszyscy członkowie nie sprawią zawodu i licznie przybedą na spotkanie.


Z poważaniem

Zarząd DCO


*       *       *


Wpis z dnia 20.02.2010r

Zapraszamy wszystkich optyków  na targi optyczne OPTYKA 2010, które odbędą się w Poznaniu w dniach 26-27.11.2010r.

*       *       *


Wpis z dnia 17.02.2010r

Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukowo-Szkoleniowej pt. „Rozwój Optometrii w Polsce-Rola Szkół Wyższych”. Konferencja ta odbędzie się w dniach 12-13 marca 2010 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym w Poznaniu, głównym organizatorem jest Pan Profesor Bogdan Miśkowiak z Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Więcej szczegółów na www.optometria2010.poznan.pl .                                                  


*       *       *Wpis z dnia 29.11.2009r.

Dolnośląski Cech Optyków przypomina, że w związku ze zmianą w 2007r klasyfikacji PKD wszystkie podmioty prowadzące działalność gospodarczą, w tym również zakłady optyczne są zobowiązane do zmiany dotychczasowych zaświadczeń o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej oraz REGON w terminie do 31.12.2009.

W załączeniu przedstawiamy nową klasyfikację PKD dla przykładowego zakładu optycznego. (Tekst stanowi cytat słów Pawła Kołdera umieszczonych w biuletynie KRIO wydanym z okazji VIII Ogólnopolskiego Kongresu Optyków KRIO w Wiśle). Kliknij tu po nowe PKD


*       *       *


Wpis z dnia 19.10.2009r.

Zapraszamy na:


Wpis z dnia 19.08.2009r.

Szanowni Państwo, w załączniku przesyłamy zaproszenie na Poznański Salon Optyczny w dniach 04 - 05.września 2009 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu.

Klikając na te słowa przeczytaj zaproszenie.


*       *       *


Wpis z dnia 16.03.2009r.

Z przykrością  informujemy, że zmarł p.Wiesław Koczorowki.  Msza św. za duszę Zmarłego odbędzie się 21 marca o godz. 10:00 w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Pogrzeb odbędzie się w Poznaniu -  terminu jeszcze nie znamy.


*       *       *


Wpis z dnia 16.03.2009r.

Dnia 21.03.2009r. o godz. 9:00 w odbędzie się w Klubie Lekarza przy ul. Kazimierza Wielkiego 45 we Wrocławiu Walne Zgromadzenie Dolnośląskiego Cechu Optyków. Obecność obowiązkowa. Czytaj pismo. Czytaj Program WZ.


*       *       *


Wpis z dnia 16.03.2009r.

Dnia 12.03.2009r. odbyło się zebranie Zarządu.

Dyskutowano nad problematyką projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych (dot. optyków), przygotowywano się do Walnego Zebrania oraz poruszano bieżące problemy.


*       *       *


Wpis z dnia 24.02.2009r.

KRIO planuje zorganizować na przełomie kwietnia i maja kolejne sesje egzaminacyjne czeladnicze i mistrzowskie. Zainteresowani mogą uzyskać wnioski o dopuszczenie do egzaminu w biurze Izby, które należy przesyłać do KRIO do końca marca. Informujemy  również,  że w biurze KRIO dostępne są informatory egzaminacyjne, zawierające wiadomości dotyczące procedury przeprowadzania egzaminów,  zestawy przykładowych zadań części praktycznej oraz pytań pisemnych i ustnych części teoretycznej egzaminu.Osoby zainteresowane przystąpieniem do egzaminu czeladniczego bądź mistrzowskiego proszone są o kontakt z biurem KRIO.

tel:  (22)  635 20 50        e-mail:  biuro@krio.org.pl

                                                

*       *       *    

              

Wpis z dnia 24.02.2009r.

Małopolski Cech Optyków organizuje dla Członków Cechów Optyków wycieczkę autokarowo-promową do Fiordów Norwegii i wszystkich stolic Skandynawii w okresie 30.04.2009 - 08.05.2009r.

Zainteresowany/-a?  --> czytaj więcej

 

*       *       *


Wpis z dnia 09.02.2009r.

Wiadomość dla Członków DCO podpisujących umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na  realizację recept okularowych na rok 2009r.


W tym roku istnieje konieczność rozliczania się  z NFZ-em przy użyciu programu komputerowego, który trzeba nabyć indywidualnie od dowolnej firmy zewnętrznej, która posiada właśnie takie oprogramowanie (w poprzednich latach był on udostępniany przez NFZ bezpłatnie) oraz generuje plik w formacie XML, który jest akceptowany przez NFZ.

Dolnośląski Cech Optyków sprawdził ofertę różnych firm pod kątem i taki program oferuje m.in. :

- Kamsof

- Globalmed

- Mediportal

- ezoz


*       *       *


Wpis z dnia 01.02.2009r

Dnia 29.01.2009r. odbyło się zebranie Zarządu. Poruszone zostały następujące problemy:

     1)  konieczność odpłatnego pozyskania od firmy zewnętrznej programu do rozliczania się z  NFZ-em (wymóg ten oczywiście dotyczy Zakładów mających podpisane umowy z NFZ-em na rok 2009. Poznaj Zarządzenie NFZ klikając tutaj). Rozważano m.in. możliwość wynegocjowania przez DCO dla swoich członków niższej ceny    za program. Osoby zainteresowane posiadaniem oprogramowania powinny przesłać swoją chęć Opiekunowi strony.

     2) dyskutowano nad propozycjami zmian w ustawie dot. zawodu optyka

     3)  analizowano aktualne problemy działalności Cechu

     4) poruszano bieżące trudności funkcjonowania Zakładów


*       *       *


W związku z aktualizacją danych prosi się Członków Dolnośląskiego Cechu Optyków o przekazanie Opiekunowi Strony swoich aktualnie wykorzystywanych adresów mailowych. Na skrzynki te będą przesyłane poufne informacje dot. spraw DCO.

W razie chęci wykorzystywania skrzynek mailowych udostępnionych przez Cech istnieje możliwość uzyskania adresu i hasła, a także odnowienia utraconego hasła. W tym celu informacje

można otrzymać pod nr tel. 071 314 96 60 lub przesłanie zapytania na adres: mkolodziej@cechoptykow.pl

Więcej >>> 
o  DOLNOŚLĄSKIM
CECHU OPTYKÓW (DCO)

http://www.cechoptykow.pl/index.html
AKTUALNOŚCIhttp://www.cechoptykow.pl/nowosci.html
ZARZĄDhttp://www.cechoptykow.pl/zarzad.html
CZŁONKOWIE
http://www.cechoptykow.pl/czlonkowie.html
DOŁĄCZ DO DCO I DLACZEGO WARTO

http://www.cechoptykow.pl/dolacz_do_dco.html
ZNAJDŹ DOBREGO OPTYKA


http://www.cechoptykow.pl/dobry_optyk.html
SZKOLNICTWO


http://www.cechoptykow.pl/szkolnictwo.html
DOKUMENTY


http://www.cechoptykow.pl/dokumenty.html
INFORMACJE


http://www.cechoptykow.pl/informacje.html
HISTORIA


http://www.cechoptykow.pl/historia.html
LINKIhttp://www.cechoptykow.pl/linki.html
o  KRAJOWEJ RZEMIEŚLNICZEJ IZBIE OPTYCZNEJ  (KRIO)http://www.krio.org.pl/
RZECZOZNAWCY
http://www.cechoptykow.pl/rzeczoznawcy.html
KONTAKT
http://www.cechoptykow.pl/kontakt.html