DLACZEGO WARTO NALEŻEĆ DO DCO?


Ponieważ tylko Członkowie mają prawo do umieszczania w swoich lokalach loga Cechu Optyków (powyżej po lewej). Symbol ten jest gwarancją jakości. Jest znakiem dla klientów, że w danym Zakładzie, Salonie Optycznym pracuje wykwalifikowany optyk.


Obecnie wiele osób poszukuje fachowca w danej branży. Przecież oddając samochód do warsztatu nie wybieramy pierwszego lepszego z promocją, tylko rozpytujemy się o solidnego mechanika.

Z dobrym widzeniem bez przykrych dolegliwości jest tak samo.


Klienci widząc ten symbol od razu uzyskują zapewnienie, że ich okulary zostaną tu wykonane przez fachowca, z pełną starannością i zgodnie ze sztuką zawodową. Mają również gwarancję, że w razie wystąpienia wątpliwości co do prawidłowości wykonanych okularów mogą one zostać sprawdzone i ocenione przez Rzeczoznawców.


W czasach, w których na rynku pojawiło się wiele salonów optycznych, w których pracują osoby o niepotwierdzonej znajomości sztuki wykonywania okularów znak ten staje się jedyną pewną wskazówką dla pacjentów, że ich okulary zostaną wykonane poprawnie i nie będą powodować przykrych nieprzyjemności.


Widząc na drzwiach ten symbol klient dostaje informacje, że tu otrzyma dobre i komfortowe widzenie, a nie tylko okulary z często niepoprawnie osadzonymi szkłami i niekomfortowym użytkowaniem, co zapewniają z reguły sieci optyczne.


Dyplomowani optycy jeszcze niezrzeszeni powinni uznać za opłacalne przynależenie do stowarzyszenia optyków, gdyż użytkownicy okularów wahając się, w którym zakładzie optycznym zamówić swoje okulary na pewno wybiorą optyka rekomendowanego, o czym zapewni ich widniejący na Zakładzie bądź Salonie symbol Cechu Optyków. Dlatego zdobycie w ten sposób dodatkowych klientów będzie stanowić dodatkowy zysk wynikający z przynależności do Cechu.


Cech Optyków dodatkowo zobowiązuje się do rozpowszechniania i propagowania w świadomości społeczeństwa znajomości i rozpoznawalności symbolu.Kolejną korzyścią optyków zrzeszonych jest znalezienie się na liście wyszukiwarki „Znajdź dobrego optyka”, którzy są polecani przez Organizację Optyków. Użytkownicy okularów wahając się, w którym zakładzie optycznym zamówić swoje okulary na pewno wybiorą optyka rekomendowanego.Dodatkowo Zrzeszenie to reprezentuje interesy optyków wobec samorządów i administracji państwowej. Największym osiągnięciem Stowarzyszenia Optyków jest zmniejszenie stawki VAT z 23% na 8% jaka była nałożona na okulary. Korzyść płacenia w ten sposób mniejszych podatków jest dla optyka oczywista. Pisane są również w imieniu optyków zrzeszonych pisma i petycje do rożnych ministerstw, polityków oraz innych osób życia publicznego.


Związek dba także o podnoszenie przez członków jakości świadczonych usług. Dostarcza im również informacje ze środowiska zawodowego. Optycy zapisani do Cechu pragną należeć do wielkiej rodziny Optyków oraz chcą być częścią organizacji, która dba o nich.
CHCESZ SIĘ PRZYŁĄCZYĆ DO NAS?


Jeżeli jesteś optykiem z kwalifikacjami napisz do nas lub zadzwoń. Przyślemy Ci formularz, który należy wypełnić i odesłać wraz z kopią wymienionych dokumentów. Następnie zbiera się zarząd weryfikuje je i na podstawie jego decyzji następuje przyjęcie nowego członka do Stowarzyszenia. Pozostaje już tylko opłacić składkę członkowską i już należysz do rodziny optyków.


Kontakt do DCO:

DOLNOŚLĄSKI  CECH  OPTYKÓW mieści się we Wrocławiu przy pl. Solny 13, 50-061.

Tel. kontaktowy: 71-321-29-55,  

e-mail:   dco@cechoptykow.pl   cechoptykow@cechoptykow.pl

Nr konta bankowego:  22 1750 0012 0000 0000 2841 0425
o  DOLNOŚLĄSKIM
CECHU OPTYKÓW (DCO)

http://www.cechoptykow.pl/index.html
AKTUALNOŚCIhttp://www.cechoptykow.pl/nowosci.html
ZARZĄDhttp://www.cechoptykow.pl/zarzad.html
CZŁONKOWIE
http://www.cechoptykow.pl/czlonkowie.html
DOŁĄCZ DO DCO I DLACZEGO WARTO

http://www.cechoptykow.pl/dolacz_do_dco.html
ZNAJDŹ DOBREGO OPTYKA


http://www.cechoptykow.pl/dobry_optyk.html
SZKOLNICTWO


http://www.cechoptykow.pl/szkolnictwo.html
DOKUMENTY


http://www.cechoptykow.pl/dokumenty.html
INFORMACJE


http://www.cechoptykow.pl/informacje.html
HISTORIA


http://www.cechoptykow.pl/historia.html
LINKIhttp://www.cechoptykow.pl/linki.html
o  KRAJOWEJ RZEMIEŚLNICZEJ IZBIE OPTYCZNEJ  (KRIO)

http://www.krio.org.pl/
RZECZOZNAWCY
http://www.cechoptykow.pl/rzeczoznawcy.html
KONTAKT
http://www.cechoptykow.pl/kontakt.html